top of page

Mokymo(-si) programos:

lyderystė ir vadovavimas VUCA aplinkoje

(Leadership Programs) 

 

Kodėl tai svarbu?

Šiuolaikinėms VUCA aplinkoje dirbančioms organizacijoms nebeužtenka įprasto linijinio vadovavimo. Tyrimų duomenimis (P. Hall, 2014, HBR, 2011), modernioms, matricinius darbo principus taikančioms organizacijoms reikia vadovų, kurie būtų smalsūs, nuolat eksperimentuotų patys ir skatintų kitus, puikiai bendradarbiautų, gebėtų išeiti iš savo padalinio ir organizacijos ribų, kurtų pasitikėjimo santykį, būtų atviri ir įgalintų žmones kurti.

Kam skirta?

Tiems, kurie nori: 

 

  • giliau suprasti savo lyderystės požiūrį, stilių neapibrėžtumo sąlygomis, padedančius ir trukdančius elgesio modelius;

  • sklandžiau komunikuoti pokyčius ir vadovauti žmonėms pokyčių vyksmo metu;

  • stiprinti savo organizacijos „lyderių suolelį” nuosekliai ugdant savo vadovus;

  • tobulinti lyderystės įgūdžius, reikalingus dirbant matricinius principus taikančiose organizacijose;

  • ugdyti savo gebėjimus dirbant su skirtingais asmenybių tipais;

  • suprasti savo organizaciją kaip sistemą ir visumą, suvokti vyraujančius dėsningumus tarp skirtingų organizacijos lygių, dalių ir suinteresuotų grupių;

  • kartu su vadovų komanda ieškoti tinkamiausios lyderystės savo organizacijai ir formuoti norimą organizacijos kultūrą.

Kokia nauda?

Dirbdamos su vadovais ilgalaikėse mokymų programose, ieškome būdų, kaip vadovai galėtų panaudoti mokymuose įgytas žinias, keistų savo požiūrį ir jiems įprastus darbo metodus. Todėl mokymuose naudojame keletą principų:

  • savo klientui daug laiko skiriame jau prieš mokymus. Gilinamės į vidinę organizacijos kultūrą, organizacijos tikslus, konkretų poreikį;

  • į mokymų planavimą įtraukiame pačius vadovus;

  • mokymuose dirbame su realiomis situacijomis, todėl kai kuriose programose vadovai sutaria dėl konkrečių veiksmų, kuriuos įgyvendina savo organizacijoje;

  • tarp mokymų organizuojame patirties aptarimo / ugdymo sesijas su kiekvienu vadovu individualiai arba mažesnėse grupėse. Tai padeda vadovams išlaikyti kryptį ir motyvaciją naudojant naujus metodus bei dalinantis patirtimi.

Metodikos ir požiūriai, kuriuos taikome:

Mums svarbi mokymosi dalyvių motyvacija ir įsitraukimas. Laikomės požiūrio, kad mokome ne mes – dalyviai mokosi patys. Dėl šios priežasties dalyvius įtraukiame į programos konstravimą. Naudojame daug įvairių mokymosi metodų: savęs vertinimo įrankius, įgūdžių treniruotes, grupinį darbą, simuliacinius pratimus, savirefleksiją. 

Siekiame ne tik lavinti įgūdžius, bet ir ieškome netradicinių patyriminių, refleksijos būdų, kurie padėtų vadovams suvokti savo lyderystės požiūrių visumą, patirtį, vidinius trukdžius. Mokymuose remiamės „Shared leadership”, „Mindfull leadership”, „Prosci Change management” koncepcijomis.​ Naudojame DiSC® metodiką.

Mokymosi programų procesas:

  1. Mokymo dalyvių įtraukimas į mokymosi programos konstravimą / planavimą.

  2. Mokymosi sesijos.

  3. Pasirinktų įgūdžių, veiksmų įtvirtinimas realiose situacijose.

  4. Patirties aptarimo sesijos mažose grupelėse.

  5. Individualios sesijos vadovams.

  6. Mokymosi programos užbaigimas ir tolimesnių ugdymosi krypčių numatymas.

Susisiekite

Ačiū, Jūsų žinutė išsiūsta!

bottom of page